Ana Sayfa / Ygs - Lys / YGS LYS Öneriler Kitap Tercih 2017

YGS LYS Öneriler Kitap Tercih 2017

2017 YGS ve LYS sınavına girecek olan arkadaşlar için önerilerde bulunduk okumanızı öneririz.

Ben 2016 Döneminde girdim bu sınava ve Kazandım istediğim yeri arkadaşlar . Şimdi Yazacaklarım Orta sekment – Kötü Arası Öğrenciler İçin geçerlidir
Arkadaşlar İlk olarak herkese başarılar Dilerim.. Bu yazıyı yazarken YGS’ye tamı tamına 198 Gün kaldı.Arkadaşlar Bu gün sizi telaşlandırmasın , 198 Gününü çok iyi değerlendirmenizde size yardımcı olmak için Bu yazıyı yazıyorum.
Arkadaşlar biliyorum hepinizin bir çevresi var ve bu çevre sizden birşey bekliyor. Arkadaşlar Hatta ve hatta çevrenizde ki lerin veya Aile Dostlarınızın Çocukları veya arkadaşları çok üst düzey yerleri kazanmış , başarılı birileri olabilir. Sakın ama Sakın kendinizi onlardan Düşük görmeyin. Bu demek olmuyor ki onlardan Yüksek görün. Hayır Herkes bu dünyada Eşittir. Belki arkanızdan ” Bu çocuk okuyacak mı ? Bu çocuk Adam olacak mı ? Gibi sözler söylüyorlardır, Anneniz veya Babanız bu duruma çok üzgün olmuş olabilir. Ama siz sakın vazgeçmeyin ! Onların bu laflarını boşverin takmayın.
Türkiye’de ki sistem Ezber bir sistemdir. Yani sizin başarısız onları başarılı olması onları zeki yapmaz. Onları sizden daha fazla ezber yaptığı anlamına gelir.
2017 YGS ÖNERİLERİ
Arkadaşlar 198 gün boyuncca kendinizi bir Açık Hava Cezaevinde gibi görün , Sosyal yaşantınızı Kısıtlayın , İnterneti dersler için kullanın. 198 güncük bunları yapın arkadaşlar lütfen kendinizi kurtmarmak için 198 gün bunnları yapmayın zaten Sonra YGS den başarılı bir sonuç elde edince LYS ye de rahat girersiniz inanın bana.

Kendinize güvenin arkadaşlar Azimli olun. Ben bunu yapıcam diye çıkın bu yola.Ben bu Lanet şeyi başarıcam diye çıkın. Film izlmeyin kendinizi dış dünyadan soyutlayın ve Ders çalışın.
Bu terim pek ilgi çekici gelmiyor tabii ki de. “Ders Çalışın” Benim gibi başarısıza yakın bir öğrenci iseniz bunu size Aileniz çok demiştir. “Ders Çalışın” tabii ki bu Cümle o kadar itici geliyor ki , bana hala itici geliyor 😀 Fakat bunu böyle düşünmeyin. Kendinizi Hayata karşı Silahlanıyormuş gibi düşünün! Hayat ile savaşyor muş ve bu savaş için Bu konulara ihtiyacınız varmış gibi düşünün… Ama düşünmenize de gerek yok arkadaşlar Zaten bunlara ihtiyacınız var…

Arkadşalar Sakın ama sakın maymun iştahlı olmayın. Sakın!! 3-4 Gün sonra sıkılıp yaa biraz Pc ye bakıyım veya Biraz telefona bakıyım diyip kendinizi boşlamayın çünkü bir boşlarsanız geri toparlanamazsınız. Benim bir arkadaşım var bu sene de kazanamadı Üniversiteyi. 3. yılıydı. Artık pes etmek üzere , ama dedi ki ” Hayır! bu sene böyle olmayacak , bu sene gideceğim bu sene insanlara geri kalan hayatımda İşçilik Amelelik yapmak için durmayacağım Çalışacağım ve okuyacağım” dedi. Kendini İnandırdı arkadaşlar .. Ve Bı yılki yerleştirmeler 1 ay önce felan açıklandı. Çocuk 1 aydır kendini soyutladı . Ne telefon , ne pc , ne televizyon. Ya yaptığmız Halı Sahalara bile gelmiyor arkadaşlar o derece çalışıyor..
2017 LYS ÖNERİLERİ
Dediğim gibi sakın boşlamayın ben size güveniyorum ,ama benden öte çevrenizden öte herkesden öte sizin kendinize güvenmeniz gerekli. Lütfen çalışın arkadaşlar bu devirde çalışmayana ekmek yokkk malesef yooookk! Çalışacaksın , boşlamıcaksın. Hele bi çalışmaya başla 1 ay bi otuttur kendini. Ama çalışmak için’de değil gerçekten Anlamak için çalışın. Çünkü hayata 1 kere gelicez arkadaşlar Boş boş evde pc oynayarak elinde telefon boş boş gezerek bu hayatı felkate süreklemeyin. 30 lu yaşlarınızda çok arasınız bu günleri inanın bana 🙂

Sanırım anlaştık , Bu yazıyı okuduktan sonra kendini soyutlamaya başla artık hayattan. Özel ders’mi alıyorsun , Büro ya mi gidiyorsun ne yapıyorsun bilmem ama Kendini vererek çalışırsan inan bana kazanan taraf olursun 😀

Arkadaşlar Şimdi size şunu da söyleyeyim Sakın ama Sakın YGS Önemli değil diye düşünmeyin sakın!! Bu tuzak öğrencileri çok cezbeder, ” yaaa zaten önemli değil çalışmama ne gerek var” İşte varya bu lafı dersen inan bana işler yolunda gitmez. Bu sınavı Bir koşu yarışı olarak düşün. YGS den kötü yaparsan eğer , koşunun yarısında seni durdururduklarını ve bununla yetinmeyip ayağına bir demir gülle bağlayıp Böyle koşturduklarını Düşünsene… İşte tam böyle olur eğer dediklerimi yapmaz isen.

Arkadaşlar Nasıl çalışacağınız size kalmış. Ben diyemem şöyle yapın böyle yapın Yazımın devamında elbette belirli ip uçları vericem çalışmanız için. Ama ilk olarak sayısalcılar için ufak ama inanın bana çok ama çok kişi atlatacak bir ip ucu veriyim.
Arkadaşlar Matemetiği ve Feni %55-60 kadar bitirdğinizde şunu yapın , Gece yatmadan önce 1 tane 20 soruluk Türkçe paragraf testi çözün. İnanın bana bu o kadar çok etkiliyor ki en basit örnek Ben YGS-1 DE 138 bindeyim arkadaşlar , benim ile Matematik – Fen netlerini hemen hemen aynı yapan arkadaşım ise 255 binde… Onun Türkçe Neti benim Türkçe netimin hemen hemen yarısıydı. Düşünün ne kadar çok oynuyormuş.

Arkadaşlar gelelim diğer ip ucuna, Matematik için konuşuyorum. Eğer benim gibi Matematiğiniz orta-kötü arasında ise , hatta ortadan biraz daha ileri ise bile size söyleyebilecğeim en iyi kaynak SONUÇ YAYINLARI. İnanın bana o yayınları çözün. Fasikül Fasikül zaten. İlk olarak SONUÇ YAYINLARI SAYILAR kitabını alın ve onu bitirin. Sonra Fonksiyon/Polinom/… böyle böyle gidin arkadşalar ben Bundan önceki sınavda matematikten 4 net yapmıştım. Böyle çalışarak 2016 yılındaki geometri hariç 32 matematikten 28 net yaptım.

Arkadaşlar dediğim gibi SONUÇ YAYINLARI matematik’te çok önemli, ve birde eğer Özel ders veya Büro ya gitmeye maddi durmunuz el vermiyor ise size söyleyeceğim kaynak sizi bunları yapanlarla hemen hemen eşitleyecek. YouTube’den “HOCALARA GELDİK” Kanalıdır arkadaşlar.
İnanın bana çoğu konuyu buradan öğrendim. Merdicen altı bir büroya gidiyordum ve Çoğu konuyu orada ki derslerden çok burada ki videolardan öğrendim arkadşalar. Burada’ki konu Videosunu izleyin sonra Bİrde o konu ile ilgili Soru Videosunu izleyin birde SONUÇ YAYINLARINDAN çaktınımız biraz daha soru , tamamdır İnanın bana ben öyle başardım.

Verebilecğeim diğer bir ipucu ise ,sınava 60 Gün den az kalmamak koşulu ile 2010 dan itibaren çıkan soruları “DENEME” gibi çözmedniz. Bİr kırtasiye’ye gidin bu soruları çıkartırın birde soru kitapçığı gibi zımbalatın , evde sessiz bir ortamda süreyi tutun ve “Kurşun Kalem ile , uçlu kalem ile değil” sanki gerçek sınavdaymış gibisine Çözün arkadaşlar. Bu size çok katkı sağlıyacak, her 2 hafta da 1 Bir dönemin sorularını çözün, ama bölüm bölüm değil bidiğin Türkçe-Sosyal-Matematik-Fen. Sınavdaymıl gibisine yanınıza birde Pet şişe ile su alın ki susadım diye gitmeyin bir yere arkadaşlar.

Sakın Pes etmeyin arkadaşlar ,”yapamıyorum ben yaa olmuyor işte” Sakın ama sakın bu lafı etmeyin. Senin kimseden bi eksiğin yok yapacaksın ve yaparsında yeter ki kendini ver, Baktın yapamıyormusun daha da yoğunlaş ama kafanı çok çok zorlama anlamak için yap. Facenbook’tan veya başka bir sosyal paylaşım sitelerinden YGS-LYS gruplarına gir , çözemedğim soruları oralara at ki sana çözüp yardımcı olsunlar.

Arkadaşlar ben Hiçbirinizi tanımıyorum ama Ben başardıysam Hepiniz başarabilirsiniz. İnanın bana. Sadece Biraz çalışma, 198 gün kendinizi bir tutun zaten zaman su gibi akı veriyor. İnanın bana hemen biter 🙂 Sakın ama Sakın arkadaşım çağırıyor yok gidicem felan demeyin gerekirse Arkadaşınızın kalbini kırın ama oturun dersinizi çalışın. Bu sizin hayatınız kisme size belirbi bir zaman sonra yardım etmez. Bunları Unutmamanız dileği ile 🙂

2017 Ygs HAZIRLIK KİTAP ÖNERİSİ : FEM SİMETRİ YAYINLARINI ÖNERİYORUM.

HEPİNİZE BAŞARILAR DİLERİM ARKADAŞLAR UMARIM HERŞEY GÖNLÜNÜZCE OLUR 🙂

Yazıyı okuduktan sonra yorumlarınızla düşüncenizi veya teşekkürünüzü eksik etmeyin 🙂 .

Hakkında Gizliilim

ılgınızı cekebilir

Hafıza Teknikleriyle Coğrafya PDF İndir

Hafıza Teknikleriyle coğrafya dersi son derstir diğeri paylaşılmıştır bu derside indirerek hafıza teknikleriyle kolay ezber …

3 Yorumlar

  1. Aslında karekök yayınları da çok güzel oldukça fazla öneriliyor.

  2. Adnan Bey Derseniz

    1 martta başlayıp 21 marta bitecek şurada sayaç var

  3. Burada da var tyt kitap önerileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir