Ana Sayfa / Deep Web / Satanizm’de İnanç Sistemi

Satanizm’de İnanç Sistemi

Keçi Satanizm’de Baphomet, demonlar gibi varlıklarda kullanılır ve keçi kafası, kurukafa gibi sembollerin kullanıldığı düşünülür. Keçi eski zamanlarda diğer hayvanlara göre dışlanan bir hayvandı. Her zaman ki gibi ise Lucifer dışlananların yanında oldu ve o hayvanı sahiplendi. Aslında insanlar keçiyi Lucifer’e benzetti. Lucifer ise her zaman ki gibi karşı çıkmadı ve kabul etti. Çünkü ne kadar aşağılasalar bile bu taktıkları isim, hayvan vb şeylerle hepsi onun ihtişamını ortaya koyuyordu. Çağlar boyunca her zaman farklı isimler takıldı. Genel olarak kötü olarak anılan isimleri ona yakıştırdılar. Fakat bu isimler bile onun ihtişamını ortaya koyuyordu. İnsanlar ondan korkuyorlardı, kendi inancı ne kadar red etse bile gücünü görebiliyorlardı. Semavi dinlerde ise kurban olarak boğa veya keçinin kesilmesi ise bunun yüzündendir. Satanizm’e Lucifer’e karşı bir ibadet gibi düşünebiliriz bunu.

Ben korku değilim, ama korkuldu benden; bu yüzden Korkunç Olan oldum ben. Her din, giydirdi bana en kötü elbisesini ve benimle korkutarak, hakim oldu insanlara.1/22

Şeytanın Ayetleri ( Ayetler Kitabı) ‘nda da bu şekilde anlatıldığını görebiliriz. Dinler, Öğretiler aslında çağlar boyu insanlara hakim olmak için kötülemiş ve Lucifer ile korkutmuştur insanları. Ondan korktukları için sığınmışlardır bu dine ve öğretilere.. ve bu günümüze kadar devam etmiştir. Bu yazımda biraz düşünmenizi ve anlamanızı istedim bazı şeyleri. Objektif bir şekilde bakın anlatılanlara ve olaylara. Öğrenmek için araştırmayın, okumayın. Anlamak için yapın bunları. Bir daha ki yazıda görüşmek üzere. Sorularınızı lütfen saygı çerçevesinde sorun şimdiden teşekkürler.

Yazar:Enki Seth

Hakkında Gizliilim

ılgınızı cekebilir

Felsefe Kitapları Pdf İndir

Felsefeci düşünürcülerimiz için özel olarak hazırladığımız dev felsefe kitap arşivimiz pdf olarak bütün kitapları ücretsiz …

9 Yorumlar

 1. Çok ilginç konular bence bu. İnsanların sandığı gibi birkaç Youtube videosu izleyerek, birkaç kitap okuyarak anlaşılacak, gizemi çözülecek olaylar değil bunlar.

 2. Gercekten çok ürkütücü ve değişik bir inanc.

 3. Güzel bir makale olmuş

 4. Başarılı bir yazı olmuş. Teşekkürler.

 5. Recep Çalışkan

  yararlı makale olmuş teşekkürler

 6. Makale başarılı yeni makaleler bekliyoruz

 7. gerçekten çok değişik bir bilgi ortamlarda anlatırım bunu

 8. öğrendigim iyi oldu. işe yarar bilgi tşkler.

 9. Bu tür konularda detaylı araştırmalar yapıyordum.Bilgi dağarcığıma bir yenisi daha eklendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir