Ana Sayfa / GizliBilim / Paraler Evren Teorisi

Paraler Evren Teorisi

İnsanoğlu meraklı bir canlıdır bu yüzden günümüzde uzay teknolojisi giderek gelişmekte olan bir konu haline gelmiştir. İnsanoğlu kendi dünyasındaki dertlerini bırakıp uzaya geçmiş o da yetmemiş yeni Evrenler aramaya başlamıştır. Günümüzde uzay ile ilgili teknolojinin son hali olarak Marsta oluşturulması beklenen koloni diyebiliriz. Bunun yanında bilim insanları hergün “Dünyanın sonu nasıl olacak ?” “Evrenin sonu var mı ?” gibi konularda çalışmalar yapıyorlar. Birde çalışma yapmayan onun yerine teoriler üreten bilim adamları vardır. Bu bilim adamlarının teorilerinden birisi olan Paraler evren teorisini anlatacağım sizlere.
Paraler evren teorisi Albert Einstein tarafından anlatılan , Hugh Everett tarafından tanımı yapılan teoridir. Bu teori için sizi çok uzaklara Big Bang’a götürüyorum.
Big bang teorisine göre Evren kurulmadan önce herşey birçok ufak , ufak dairelerden oluşuyordu. Big bang patlaması yaşanınca o iki daire çarpıştı ve Big bang olayı gerçekleşti. Bunun ile birlikte diğer bütün daireler çarpıştığı için birçok evrenden oluştu. Şimdi eğer okumadıysanız zaman makinesi ile ilgili yazımın buradan 1. bölümüne buradan ise 2. bölümüne ulaşabilirsiniz. Çünkü anlatacağım yazının devamını anlayabilmeniz için bu yazıları bilmeniz önemli.
Ve bu sayede oluşan evrenlerde bizden birçok tane oluştu. Tıpkı dede paradoksu olayında olduğu gibi biz dedemizi öldüründe başka bir evrene geçtik. Şimdi bu yazıyı burada bitiriyorum ama bu yazının 2. 3. ve belkide 4. bölümü ile sizlerde olacağım.

Hakkında Gizliilim

ılgınızı cekebilir

Hafıza Teknikleriyle Edebiyat Tarih Coğrafya PDF İndir

Ygs ve Lys öğrencilerine özel hazırlanmış hafıza teknikleri ile ezber yöntemleri özel şifrelemeler bu pdf …

6 Yorumlar

  1. Çok mantıklı ama şöyle bir durum var. O zaman diğer evrende de bizden bir tane daha olmaz mı ? Ve oraya bir anda mı ulaşacağız ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir