Ana Sayfa / Deep Web / Nazilerin İnsanlara Yaptığı En Korkunç 4 Deney

Nazilerin İnsanlara Yaptığı En Korkunç 4 Deney

Yirminci yüzyılın ortasında patlak veren İkinci Dünya Savaşı sırasında Naziler, faşizm politikasını yaymak ve üstün ırk oluşturmak için savaşta ele geçirdikleri esirler üzerinde korkunç deneyler yaptılar. Bu deneylerin sonucu inanılmaz bir acı, sakatlık, engel ve en sonunda ölüm oluyordu. Nuremberg’de doktorların yaptıkları deneyler boyunca, 23 sanıktan 15’i  tahmin edilemez savaş suçlarından dolayı kabahatli bulundu.

İşte bu deneylerden bazıları:

 

  1. İnsan Dondurma

hqdefault

Nazi doktorları, Alman pilotların dondurucu okyanus suyuna karşı dirençlerini artırmak amacıyla ellerindeki kurbanlarını 5 saat boyunca buzlu suya batırdılar. Kurbanlar suya batırılırken ya çıplaktı ya da üzerlerinde pilot elbiseleri vardı. Diğerleri ise dondurucu soğukta dışarı çıkarıldılar ve çırılçıplak halde elleri bağlandı.

 

  1. İkizler Deneyi

FotoFlexer_Photosiamesetwins

Kötü bir ünü olan Dr. Josef Mengele, çoklu doğumların sırrını çözmek ve Alman ırkının hızlıca çoğalmasının yolunu bulmak için ikizler üzerinde deneyler yaptı. Mengele’nin deneyleri Auschwitz’deki kurbanlar üzerinde yapıdı. 1000 kadar ikizin üzerinde deney yapan Mengele’nin deneylerinden sadece 200 tanesi kurtulabildi. Mengele’nin deneylerinden sonra işe yaramayan denekler ise kalplerine verilen kloroform ile idam edildiler.

 

  1. Tüberküloz Deneyi

nazilerin-çocuk-dseneyleri

Diğer Nazi doctorları bir aşı geliştirmek için tüberküloza karşı insanlarda doğal bağışıklık olup olmayacağını görmek istediler. Dr. Kurt Heissmeyer, Neungamme kampında, tüberküloz bakterisini direk olarak kurbanın akciğerlerine enjekte etti. Bu deneyin sonucunda ise en az 200 kişi haytını kaybetti.

 

  1. Fosgen Gazı

asker köpek gaz maskesi

Naziler, Fosgen gazı bileşiğine bir panzehir bulmak için 52 toplama kampındaki mahkumları idam ettiler. Fosgen gazı, İkinci Dünya Savaşı boyunca biyolojik bir silah olarak kullanıldı. Naziler bilerek kurbanlarını gaza mağruz bıraktılar, bu gaz kurbanların ciğerlerinde dayanılmaz acıya sebep oldu.  Çok sayıda mahkum, zaten yetersiz besleniyorlardı ve zayıflardı, deneyden sonra birçok zorlukla karşılaştılar ve bunlardan dördü yaşamını yitirdi.

Hakkında Gizliilim

ılgınızı cekebilir

Felsefe Kitapları Pdf İndir

Felsefeci düşünürcülerimiz için özel olarak hazırladığımız dev felsefe kitap arşivimiz pdf olarak bütün kitapları ücretsiz …

4 Yorumlar

  1. Naziler hem ticari hem de tarihi açıdan önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir