Ana Sayfa / Büyü / Hüddamlık nedir?

Hüddamlık nedir?

İslam, Hiristiyanlık, Yahudilik ve Spiritüalist dinlerin bir çoğunda cinlere inanılır. Bu cinlerle çeşitli sebepler ile bağlantıya geçen kişilere Hüddam adı verilir.

Yukarıda geçen dinlerin kitap ve hikayelerinde cinlere yer verilmektedir. Kitapta anlatım şekilleri değişsede genellikle yorumlandığı zaman cinler her yukarıda dinlerin hepsinde kabul edilmiştir.

hüddam nedir
hüddam nedir

Hüddamlık genellikle el verme yöntemi ile aktarılmaktadır. Bir kişi başka bir hüddamın yanında eğitim görmeden bu tür konularda başarılı olamaz. Hüddamların cinler ile arasındaki bağları farklı şekillerde gözükmektedir. Kimi tapmak, kimi yardım almak kimi ise bir bilgiye ulaşmak için cinleri kullanmaktadır. Hüddamlık ilk olarak antik mısır döneminde görülmüş daha sonra Müslümanlığın kabul edilmesi ile yasaklanmıştır.

Hüddamlık yapan kişiler belli günler ve saatlerde uygun ortam oluşur ise cinler ile bağlantıya geçebilmektedir. İslam dinine göre cinler ile bağlantıya geçmek günah, aynı zamanda Kur-an’a göre kötü cinlere hükmetmek sadece Süleyman Peygambere baş edildi. Allah’ın izni olmadan kötü cinlere hükmetmek mümkün değildir.

Hiristiyanlığa göre cinlere hükmetmek ve onlardan yardım almak günah değildir. Lakin cin çağırma gerçekleşirken çok dikkatli olmak gerekli ve latince kelimeler söyleyerek İncil okumak gereklidir.

Hüddamlık ilmine sahip olmayan ve eğitimini görmeyen kişilerin bu işlere bulaşması sonucu çok büyük yanlışlıklar doğabilir. Dinlerin hemen hemen hepsinde hüddamlık ilmi yazar ve Süleyman Peygamberin cinleri kontrol ederek emri altında çalıştırdığı bilinir.

Hakkında Gizliilim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir