Ana Sayfa / E-Kitaplar / Hipnoz Teknikleri El Kitabı

Hipnoz Teknikleri El Kitabı

Hipnoz nedir? Hipnoz nasıl yapılır?
Diğer insanları hipnotize etmekteki huysuzluğunuzu fark ettim. Haydi başlayalım!
Hipnoz” kelimelerin ve düşüncelerin bizi saran gücüdür. Bir hipnotist veya operatör kişiye fikirler ve kelimeler verir. Hipnotize edeceğiniz kişinin hayatını değiştirmek üzere olan kelimeleri ona vermek için özel bir yeteneğiniz olmasına gerek yok. Hipnoz, bir kişinin kendi kendine konuşması kadar etkili, tamamıyla odaklanmış kişiye kelimelerin gücünü uygulamaktır. Belki doktora sahibi bir hipnotistsiniz veya kapı kapı dolaşıp müşterilerine hipnoz uygulayan bir satıcı. Gerçek şu ki, hiç bir akademik derece veya belge size ne kadar iyi bir hipnotist olduğunuzu söylemez. İşin güzel yanı, küçük bir çalışma ile oldukça etkili bir hipnotistolabilsiniz. Bu küçük yazıdaki bilgileri her zaman hatırlayın. Çünkü hipnozu yalnızca bundan değil, aynı zamanda uygulama yaptığınız denekler üzerinden de öğreneceksiniz. Size olumlu sonuçlar alabilmeniz için gerekli olan metinleri ve kelimeleri öğreneceğiz.

zfia12hipnoz
Ne beklemeliyiz?
Bu küçük metinden ne beklemeliyiz?
Her bölüm, kendine ait bir amaca sahip. Bu metindeki egzersizleri tekrarlayarak ve uygulayarak 3. Bölümden sonra amacına uygun adımlarla ilerleyen bir hipnotistolabilsiniz.
İlerici bölümlerde anlatacaklarımızı uygularken her zaman kendinizden en iyisini bekleyin. Şimdiye kadar kendiniz veya başkaları için en iyisini ummamış olabilirsiniz. Ama eğer hayatta dilediğiniz başarıya ulaşmak istiyorsanız bu düşünceyi değiştiremeniz gerekli. Kendiniz için de deneğiniz için de en iyisini dileyin. Okuduğunuz bu metinden en iyisini bekleyin ve en iyisiyle karşılaşın.

Deneğinizden ne beklemelisiniz?
Deneğinizden sizin ona verdiğiniz kadar destek almayı beklemelisiniz. Hiç bir zaman deneğinizin endişeye kapılmasına mahal vermeyin, ona güvenliğine verdiğiniz değeri gösterin. Unutmayın, deneğiniz size en önemli varlığı ile güvenir, beyni ve kimliği ile. Genellikle deneğiniz size kimseyle alası olmayan gizli bir şey söyler. Deneğinize yapay ilginizi gösterin ve başarıya bir adım daha yaklaşmış olun. Şimdi size başlangıç için yeterli teorik bilgiyi vereceğim. İşte, değişmez dikkat çekme kanunu, size, deneğinize ve dünyadaki herkese uygulanabilir. Bu hipnozun çalışma biçimini açıklayan en basit psikolojik kanundur. Bu konsept veya kanun, dikkat çekme kanunu olarak uygulanır ve şu şekildedir;
“Ne zaman aklında bir zaman bulundursan, vücudun o yöne doğru eğilir. Vücut, fiziksel, düşüncesel, duygusal veya ruhsal yönetimlere sahiptir.” Mesela, en sevdiğiniz meyveyi yediğinizi hayal edin. Aynı zamanda zihninizde o harika görüntüsünü canlandırın. O meyvenin tüm detaylarını düşünün rengini, görünüşünü, çiğnediğinizde ağzınızda bıraktığı hissi aklınıza getirin. Düşünün, nasıl bir tadı vardı ve ne kadar güzel kokardı. Şimdi onu ağzınızın içinde hissedin. Ağzınızın suçlandığını fark ettiniz değil mi. İşte bu dikkat çekme kanunudur. Bu onun çalışma biçimidir. Meyveyi tüm detaylarıyla düşündüğünüzde vücudunuz bunu bir ileri safhaya taşıyarak onu iyi sindirebilmeniz için size salya salgılattı. Hiç bir fırının önünden geçerken veya sinemada mısırların nefis kokusunu içinize çektiğinizde ağzınız sulanmadı mı? Vücudunuzun gelen yiyecek için nasıl da organize olduğu hatırlayın. İşte biz bu organizasyonu dikkat çekme kanunumuzla birleştirerek amacımıza ulaşacağız.
Hadi başlayalım.

hipnoz
Hipnotize etmeye ne ile başlamam gerekli?
Soru: Birisini hipnotize etmek için neye ihtiyacım var?
Cevap: Tek ihtiyacınız olan şey hipnozu uygulayabileceğize olan güveniniz.

Soru; Daha önce birisini hipnotize etmediysem nasıl kendime güvenebilirim?
Cevap: Başarana kadar taklit yapacaksınız. Aslına bakarsanız onu ancak bu şekilde elde edebilirsiniz. Ameliyata giren bir doktoru düşünelim örneğin, doktorun az sonra gireceği operasyon, türünün tek örneğidir. Çünkü herkesin sağlık durumu birbirinden farklı. Doktorun kalp ameliyatında deneyimi olsa dahi sizi ameliyat ederken öğreneceği şeyler olacaktır. İşte aynısı hipnoz için de geçerli. Hipnozu 10 dakika boyunca veya 10 yıl boyunca yapabilirsiniz ve hala yeni şeyler öğrenebilirsiniz. Siz veya deneğiniz bunu fark etmeyebilirsiniz ama bu gerçek. Eğer birilerini hipnotize etmekte başarılı olmak istiyorsanız kendinize güvenmeniz şart. Bu düşünceyi kelimelere dönmeniz veya bir slogan gibi aklınızda bulundurmanız birilerini hipnotize ederken çok işinize yarayacaktır. Şunu her zaman hatırlayın; hipnotist olarak kendinize güveniniz olmalı. Ve bu güveni her hipnoz seansında korumalısınız.
Başlangıç olarak, kendinizi hipnotist olarak düşünün. İkinci olarak ihtiyacınız olan şey, eğitim.
Eğitiminizi yaklaşık bir dakika içerisinde alacaksınız. Üçüncü ihtiyacınız ise, hipnoz edilecek bir denek. Şimdi bu konuyu biraz irdeleyelim;
İyi denek nasıl bulunur?
Herkes hipnotize edilmek ister! Ancak sizin amacınız gerçekten yatkın olan bir kişiyi bulmak. Genellikle deneyim kazanmak için,
Arkadaşlarınızdan veya akrabalarınızdan denekler seçebilirsiniz. Hipnotizma, zihnin durumunun somutluk kazandığı durumdur. Yeteneklerine inanç ise bu durumda anahtar rolü oynar. Yakın arkadaşlarınız sizin hipnozu yeni başladığınız biliyor olabilir, ve bu yüzden sizi kırmamak için aşırı bir gayret içerisine girebilirler bu, Hipnotizmanın işe yaranmasına engeldir. Veya size veya yeteneklerinize içten içe inanmayabilirler. Bu da bir engeldir. Bir başka yönden, tamamıyla yabancılardan mükemmel denek olur. Daha önce hiç hipnotize edilmemiş olsalar, sizin de çok az bilginiz olsa dahi başarılı olabilirsiniz. Dahil olduğunuz sosyal gruptan size yabancı olan insanları denek olarak seçebilirsiniz. Veya sizin hipnoz yaptığınızı duyan yabancıları. Veya bir gece dersinde size işiniz sorulduğunda onlara hipnotist olduğunuzu söyleyebilirsiniz. Genellikle insanlarım söylediği ilk söz “Daha önce hiç hipnoz edilemedim, beni hipnotize eder misin?” olacaktır. (ikinci sordukları şey ise “Ne kadar istiyorsun” olur) yeni olduğunuza ve onlardaki rahatsızlığa çare bulmayı düşündüğünüz için genellikle, “Sana ücretsiz olur” şeklinde cevap verirsiniz. “Yeni bir teknik geliştirdim, onu deniyorum ancak deneyecek birilerine ihtiyacım var.” şeklinde devam eder, ve “Beni ne zaman hipnotize edebilsin?” cevabını aldığınızda yardırın.
hypnosis
İşte elinizdeki ilk istekli denek. Bu kişiden hizmetiniz karşılığı ücret almayacağınız için, sizinle anlaşacak birisine ihtiyacınız olacak. Eğer profesyonel bir hipnotist olmaya karar verir ve bu işi para karşılığı yapmaya başlarsanız, sizin servisinize başvuracak birisi şimdiden hazır.
Ön Hipnoz Testi
Ön hipnoz testinde takip etmeniz gereken egzersizleri anlatacağım.
Tüm egzersizleri ve alıştırmaları yaptığınızda hipnozunuz daha etkin olur.Tüm bu testler , alıştırmalar , deneyler kişiyi hipnoz haline sokmak için yol göstericidir.Eğer doğru denek üzerinde çalışıyorsanız bu alıştırmalar ile birlikte diğer yöntemleri( İleri ki bölümde öğreneceksiniz) kullanarak deneğin hipnozunu başlatacaksınız.
Test#1
Hayal Gücü Testi
Deneğe ayaklarını birleştirip , kollarını genişçe size doğru tutmasını ve avuç içinin yere bakmasını söyleyin.Deneğin kolları birbirine paralel halde olmalıdır. Kolların birbirine paralel ve aynı seviyede olması önemlidir.
Sonraki Aşamada Ne Söylemelisiniz ?
Sonrasında deneğe eliniz ile işaret ederek göz kapaklarını kapatmasını söyleyin. Göze hiç ışık girmemelidir. 3 ten geriye doğru sayın. 1 e geldiğinizde deneğin sağ elinin bir ağırlıkla yere doğru bağlı olduğunu hayal etmesini isteyin.Tamam. Üç , iki , bir.
Şimdi o ağırlığın sağ elinizi yavaş yavaş aşağı çektiğini hayal ettirin. Dahada ağırlaşarak el aşağıya doğru çekiliyor.

Not : Bu aşamada kolunuzun aşağıya doğru hareket ettiğini görmeniz gerekir. O hareketi görene kadar bu telkinleri vermeyi devam edin.
Sonraki aşamada sol eline bir helyum dolu balonun bağlı olduğunu hayal edin. Balon sol elinizi yukarıya doğru çekiyor.Sol eliniz veya kolunuz yavaşça yukarıya doğru hareket ediyor.Sağ eliniz ağırlaşırken sol eliniz havalanıyor. Şimdi gözlerinizi açın ve kolllarınıza bakın.
Son
Deneğinizin yüzünde şaşkın bir ifade olduğunu göreceksiniz. Bazen kollarını hissetmediği zamanlar olabilir. Deneğinizi tebrik edin. Hipnoz esnasında vucut rahatlarken zihin konsantre olur.
Test#2
Hipnoz ve Denge
İlk testte ki gibi deneği karşınıza alın. Ayaklarını birleştirip düz bir şekilde ayağa kalkmasını söyleyin. Gözlerini kapatıp , sanki normal bir biçimde görüyormuş gibi tavana bakmasını söyleyin. Başı geriye doğru eğik , vucudu düz bir biçimde tavana bakar halde olmalıdır.
Sonraki Aşamada Ne Söylemelisiniz ?
Ayaklarının yere basık halde tavana doğru baktığını hayal etmeni istiyorum. Tavanda bir noktaya bakarak düşünün.O noktaya bakarak son egzersizde yaptığın gibi vucudunu rahatlatmanı istiyorum.
Seni bir dürtünün ileri- geri sallanığını düşünmeni istiyorum. Evet ileri – geri doğru sallanmaya başla.Eğer geriye doğru düşecek olursan ben seni tutacağım. Seni tutuğumu düşün. Şimdi kollarımdan ayrıl ve sallanmaya devam et. Geriye geriye daha geriye.

Not : Kollarınıza düşene kadar 3-4 kez bu işlemi tekrarlayın.
Deneğinizin yüzündeki şaşkınlığa bakın. Tebrik edin. Hipnozun ileriki aşamalarına geçme zamanının geldiğini söyleyin.

Hipnoz hakkında kalan bölümleri okumak için aşşağıda bulunan hipnoz el kitabını indirip kalan bölümlere devam edebilirsiniz :

Hipnoz Teknikleri

Hakkında Gizliilim

ılgınızı cekebilir

Hafıza Teknikleriyle Edebiyat Tarih Coğrafya PDF İndir

Ygs ve Lys öğrencilerine özel hazırlanmış hafıza teknikleri ile ezber yöntemleri özel şifrelemeler bu pdf …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir