Ana Sayfa / Deep Web / Enochian-Melek Dili

Enochian-Melek Dili

Merhaba Arkadaşlar Bugünkü Makalemizde Bilim ve Uzaya Ara Verip Bazı Konuları Derleyip Paylaşıyoruz.

Melek Dili Nedir? Bazı Dizilerde Sözü Geçen Örnek Supernatural olmak üzere baskın olarak bahsedilmiştir.

Melek dilinde dua denilen cumleler köken olarak Ibranilerden öğrenilen Celestial ve Enochian Alfabelerine, diline dayanır. Bu alfabelerin ibranilerin alfabelerinin değiştirilmesiyle oluşturulduğu ve kutsal, meleki semboller ve Tanrı sembolleri içerdiği soylenir. Enokyan Maji (Enokyan Büyü) sistemi, 1580’li yıllarda Dr. John Dee ve Edward Kelley‘nin çalışmalarıyla ortaya çıkardığı çok karmaşık bir sembol ve dil sistemidir. Bu sistem onlara (kendi deyimleriyle-teorik olarak) bazı bedensiz varlıklar tarafından öğretilmiştir. Bu iki kişi dindar veya inançlı birer Hıristiyan olduklarından bu varlıkları melek diye tanımladılar, aslında ne oldukları tam bilinmiyor. Enokyan maji sisteminde yazı siteminin yanında ses ve sesin kullanımı çalışmaları da önemlidir ve bu yönde calışmalar yürütülmüştür. 48 tane enokyan maji ses (fonetik) kullanışı vardır ve bunlara ses anahtarları denir. Bu 48 ses anahtarından türetilmiş çok sayıda, yüzlerce metod vardır. Her anahtar bir dua şeklinde okunur ve farklı okunma amacı vardır ve majikal (büyüsel) güç istemek elde etmek için kullanılır. Okuma sırasında bazı cümlelerde ses yukseltilip alcaltılır.

Dee ve Kelley’nin bunu tam olarak idrak ettikleri düşünülmüyor .Üç boyutun ötesini içerecek geometrik çalışmaların o devirlerde gelişmediği bilinmekte .Son asrın sonlarında, bazı Golden Dawn (Altın Şafak Cemiyeti) üyeleri tarafından bu konuda önemli çalışmalar yapıldı (özellikle McGregor Mathers ve Aleister Crowley). Bu sistemin evren görüşü şöyledir, fiziksel evren iki yöne aynı anda hareket eden dört boyutlu bir hiperküredir .Dördüncü boyutta hareket eden bir Einstein evrenini düşünürseniz sanırım buna zaman benzeri hareket iyi bir benzetme olur

d3AVQL

Hiperküre elemanlara ve alt elemanlara bölünmüştür (Golden Dawn revizyonunda harfleri ve başka sembolik sistemleri içine yerleştirdiler), bunlar da ayrıca bölünür, dolayısıyla bütünün her biriminin içerdiği güç istenildiğinde belirli veya genel olabiliyor.

y5rOYa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Varlıklar bu güçlerin çeşitli çalışmalarında kullanılacak insan dışı bir dilde yazılı bir dizi metin ,çağrı veya anahtar verdiler. Bu sistemde ayrıca, gezegen güçleri vs.. gibi oldukça yaygın Rönesans maji unsurları da vardır.

Hakkında Gizliilim

ılgınızı cekebilir

Felsefe Kitapları Pdf İndir

Felsefeci düşünürcülerimiz için özel olarak hazırladığımız dev felsefe kitap arşivimiz pdf olarak bütün kitapları ücretsiz …

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir