Ana Sayfa / Deep Web / Deep Web Nedir? Nasıl Girilir? Linkleri ve Siteleri

Deep Web Nedir? Nasıl Girilir? Linkleri ve Siteleri

Deep Internet (Derin Ağ), internetin en karanlık bölümünü nitelemek amaçlı kullanılan bir addır. İnternet dünyasının hepsini bir okyanus olarak gözünüzün önünde canlandıracak olursanız şayet Deep Internet, bu okyanusun en aşağı ve erişilmesi amaçlı özel ekipmanlara gereksinim duyacağınız karanlık bölgeleridir.

Deep Internet’in saklı yapısı sebebiyle tam anlamıyla büyüklüğünün ne meydana geldiği ile ilgili tam olarak bir rakam olmayışına karşın aşağı yukarı yapılmış durumda olan tespitlere yönelik Deep Internet’in büyüklüğünün biz normal internet kullanıcılarının kullandığı yüzeyden 99 kat daha kocaman meydana geldiği tahmin ediliyor. Başka Bir Deyişle, Deep Internet’de şimdiye civarı kullanmakta olduğunuz internetin aksine tamamıyla korkunç ve keşfedilmemiş topraklar var.

Deep Internet internet sitelerinin genellikle muhtevaları legal olmayan materyallerden meydana geliyor. Enbaşta uyuşturucu madde, terörizm ve vahşet fotoğrafları olmak üzere Deep Internet’in içinde aradığınız ya da aramadığınız pekçok şeyi bulabilmek olası. İçeriklerinin legal olmayışı ve normal internet kullanıcılarına getirebileceği potansiyel zararları sebebiyle Deep Internet’e normal bulma motorları erişemez ve bu siteleri bizzat bilgi tabanlarına eklemezler.

Deep Internet içinde bulunan internet siteleri bununla birlikte bizlerin gündelik yaşamda kullanmış meydana geldiği internet tarayıcıları aracılığıyla da görüntülenemez. İçerisinde saklı arşivlerin bulunduğu Deep Internet’e giriş yapabilmek amaçlı bazen özel bir internet tarayıcısına bazen de kalifiye ekstra donanımlara gereksinim duyabilirsiniz. Peki, bu Deep Internet dediğimiz web sitelerine bizler bulma motorları aracılığıyla erişemiyorsak bu internet siteleri ne türlü ortaya çıkıyor?

deep-web-android

Deep Internet üstünde yer almakta durumda olan internet sitelerinin kocaman bir bölümü kulaktan kulağa dağılan internet siteleri aracılığıyla genişliyor. İçeriklerinin legal olmaması sebebiyle Deep Internet içinde bulunan internet sitelerinin bizim gördüğümüz internet katmanında bulunması onlara esasen ulaşamayacağımız amaçlı birçok bir işe yaramazdı. Hatta internetin karanlık yüzüne herkesin erişemiyor olması demek haliyle kanun dışı faaliyetler amaçlı daha çok güvenlik ve saklılık manasına geliyor.

Deep Internet’e Ne Türlü Girilir?
İnternetin karanlık yüzünün neye benzediğini bir üst madde içinde elimizden geldiğince anlatmaya ve izaha çalıştık. Peki, normal internet tarayıcıları ve normal yollarla giriş yapamadığımız buz dağının görünmeyen yüzüne, başka bir deyişle Deep Internet’e ne türlü girilir?

Deep Internet’in daha eskiden de katmanlar şeklinde bir ağ düzeni olduğundan söz etmiştik. Bu sebeple Deep Internet’in kademelerine giriş yapabilmek amaçlı özel yolların kullanılması gerekmektedir. Deep Internet’in ulaşabileceğiniz en dışarıda durumda olan katmanıysa yüzeye en yakın kısmı başka bir deyişle 4. seviyedeki katmanıdır. Bu seviyedeki Deep Internet’e giriş yolu olarak en fazla kullanılan metot Tor adlı internet tarayıcısını kullanmaktan geçiyor.

Tor ise tamamıyla bedava olarak geliştirilmekte durumda olan Windows enbaşta olmak üzere hem bir Mac OS X hem bir de Linux işletim sistemlerinde çalıştırabileceğiniz bir internet tarayıcısıdır. Deep Internet sitelere giriş yapmanız amaçlı bir an önce bu programı indirmeniz ve sonrasında bilgisayarınıza kurulum işlemini gerçekleştirmelisiniz.

Tor’u bilgisayarınıza indirmek amaçlı https://www.torproject.org/download/download-easy.html.en linkine giriş yapın. Tor’un internet sitesi anında işletim sisteminizi algılayarak sizlere en uyumlu indirme seçeneği sunacaktır. Lisan seçeneğini tespit edilip Tor’u indirdikten daha sonra çoğalış Deep Internet’in ilk katmanına giriş inşa etmek amaçlı tamamıyla hazırız demektir.

Deep Internet Linkleri ve Siteleri
Konunun ilk en başında Deep Internet’in içinde bulunan sitelerin bulma motorları aracılığıyla indekselenemediğinden söz etmiştik. Bu internet siteleri tamamıyla arkadaştan arkadaşa ve kulaktan kulağa prensibiyle dağılırlar. Bu sebeple Deep Internet’de bulunan siteleri kullanabilmeniz amaçlı sizlere bu siteleri aktarabilecek arkadaşlara sahip olmanız gerekir.

Hakkında Gizliilim

ılgınızı cekebilir

Felsefe Kitapları Pdf İndir

Felsefeci düşünürcülerimiz için özel olarak hazırladığımız dev felsefe kitap arşivimiz pdf olarak bütün kitapları ücretsiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir