Ana Sayfa / Ölmeden Öğren / Bıçaklı Saldırıdan Korunma Yöntemleri

Bıçaklı Saldırıdan Korunma Yöntemleri

Her an maruz kalabileceğiniz bir saldırı peki bıçaklı saldırıdan nasıl korunabilirsiniz? Zor gibi görünsede bu durumda sadece düşünmek yeterli. Bıçaktan nasıl korunursunuz ve önemli organların hasar almasını nasıl önlersiniz bunları bu yazımızda sizlere aktaracağız. Bıçaklı saldırıdan kournma yöntemleri – teknikleri.

Bıçaklı Saldırı Durumunda Mesafenizi Koruyun

[Resim: nRdPBa.jpg]

1-Bıçaklar çoğu zaman yakın mesafede tehlikelidir.Eğer bıçakla temas etmezsen zarar veremez. Bunun en iyi yolu nedir ? 2 kol mesafesinde durmak. Eğer yeterli uzaklıkta bulunursanız bir bariyer oluşturabilir ve saldırıdan kaçınabilirsiniz.

[Resim: GB7nav.jpg]

2-Eğer güvenli mesafede durmazsanız rakip kolunuzu veya bileğinizi yakalayabilir ve merhametsiz bıçak darbelerine maruz kalırsınız.

3-Eğer sizi bileğinizden yakalarsa başparmağını geriye doğru kıvırın. Rakibin koluda geriye gidecek ve saldırıdan kurtulacaksınız.

4-Doğrusal adımlarla kaçın. Arkanızı boş bırakın duvarlardan uzak durun. Rakibin durumuna göre sağ-sol hızlı adımlar atın.

Kalkan Kullanın.

X Kol Kalkanı.

[Resim: W0z25E.jpg]

Kullanılacak kalkan olmadığında geriye kollarınız kalır. Yapacağınız şey boyun artelleri ve göğsünüzü korumaktır.

1-Göğsünüzün ortasında, yaklaşık meme hizasında kollarınızla bir X yapın.

2-Kolları yakınına tutun, göğüse yaslanmayın.Düz bir bıçaklama durumunda kalbinizi örtecek ve akciğerler de aynı şekilde delici yaralara karşı korunacaktır.Dirsekler kaburga kafesinin altına yakın olmalıdır.

3-Elleri boynunun her iki yanına, avuç içi içeri doğru bakacak şekilde yerleştirin. Bu arterleri gizleyecek ve boyundaki büyük damarları örtecek ve nefes borusunu koruyacaktır.Omuzları daha fazla damarları korumak için silkin.

X Kalkanı ile Block

[Resim: DP1XZy.jpg]

[Resim: V0OpdR.jpg]

Çoğu saldırgan hızlıca hamle yapmak ister. Kollarınızı hareket ettirmeyin.Kol pozisyonunu olduğu gibi koruyun.

Sinirli veya öfkeli bir saldırgan bıçağı agresif kullanır. Neredeyse daima aşağıya doğru veya bağırsağa doğru yönelir. Yinede mesafeyi korumalısınız.

Hamle geldiğinde kalkanınızı bir haç gibi uzatın. Rakibin kolunu kendi önkolunuza denk getirin. Bileklerinizden uzak tutun.Uzatılmış kollar, saldırıyı hala engellediğiniz sırada mümkün olduğunca uzakta ve sizden uzak olmalıdır.Kollarınızı hafifçe yana bükün.Bıçak geri çekildikten sonra, kolları mümkün olduğunca hızlı bir şekilde X kalkanına geri koyun.

Hakkında Gizliilim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir