Ana Sayfa / GizliBilim / Beşinci Kuvvetin Keşfi Olabilir !

Beşinci Kuvvetin Keşfi Olabilir !

Beşinci Kuvvetin Keşfi Olabilir !

Kaliforniya Üniversitesi ‘ndeki fizikçiler, daha önce asla bilinmeyen bir atom altı parçacık buldu. Doğadaki beşinci temel kuvvetin varlığına dair bulgular elde ettiler. California University ” Eğer bu gerçekşe devrimsel bir şey olacaktır. Binlerce yıldır insan oğlu dört temele kuvvet biliyor. Bunlar; Yer Çekimi, Elektromanyetizma, Güçlü ve Zayıf etkileşimler olarak biliniyor. Yapılacak ayrı deneylerle beşinci kuvvetin gerçekliği onaylanırsa, dünyamızı ve evreni anlamamız tamamen değişecek. ” dedi. Araştırmacıların 2015 ‘in ortalarında yaptığı çalışma, Macaristan Akademisi ‘nden deneysel nükleer fizikçilerin karanlık foton aramalarına denk geliyor. Karanlık fotonlar gözle ya da hiçbir şekilde görülemeyen karanlık maddenin işaretleri olabilir. Ayrıca bu madde evrenin kütlesinin %85 ‘ini oluşturuyor.

“Deneyi yapanlar bunun yeni kuvvet olduğunu iddia etmezlerdi. Onlar basit şekilde bazı durumların fazlalaşmasının yeni bir parçacığa dönüştüpünü gördüler ama bunun madde parçacığı mı yoksa kuvvet taşıyan bir parçacığa ait olduğu belli değil” diyen Feng. Kaliforniya Üniversitesi öğrencileri, Macar araştırmacılarının verisini ve bu alandaki diğer deneyleri inceleyerek, bunun madde parçacıkları ya da karanlık fotonlarla alakalı olmadığını söyledi. Yeni sunulan iddia ya göre tüm var olan veri ve belirlenen keşif, beşinci kuvvete işaret edebilir.

Feng, “Fizikçiler standart modelin anlaşılmasında belki aydınlatılmamış bir madde-kuvvet alanının olabileceğini belirtiyorlar.”

Diğer nice bilimsel devrim gibi , bu da tümüyle yeni alanlar doğurabilir ve bilimde yeni bir devrim yaratabilir.

Hakkında Gizliilim

ılgınızı cekebilir

Hafıza Teknikleriyle Edebiyat Tarih Coğrafya PDF İndir

Ygs ve Lys öğrencilerine özel hazırlanmış hafıza teknikleri ile ezber yöntemleri özel şifrelemeler bu pdf …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir