Ana Sayfa / GizliBilim / Belgeler ile Roswell olayı

Belgeler ile Roswell olayı

Roswell Olayı Ve Belgeler
Amerika birleşik devletlerinin güneyinde bulunan “New Mexico” eyaletinde Kenneth Arnold isimli bir pilot saatte 120 bin mil hızında giden uçan daireler gördüğünü iddaa etmiş ve orduyu arayıp ufonun bir çiftlik arazisine düştüğünü söylemişti. İşte bundan sonraki olaylar şu şekilde gerçekleşiyor;

2 Temmuz 1947: Roswell’de yaşayan bir çift, evlerinin yakınında UFO gördüklerini bildiriyorlar. Bölgedeki ilk işaret böylece verilmiş oluyor.

5 Temmuz 1947: Askeri yetkililer bölgeyi ziyaretçilere kapatıp uzay cismine ve içinde bulunan mürettebata el koyuyorlar. Aynı gün, çiftçi Mac Brazel, arazisinde aynı cisme ait gözden kaçmış kalıntıların da olduğunu fark ediyor. Cisim 51.bölge denilen yere taşınıyor.

6 Temmuz 1947: Cisimle ilgili kontrol çalışmaları devam ederken, Mac Brazel bulduğu diğer kalıntıları da alıp Roswell şehrine gidiyor. Bu arada şehir halkı UFO kazası ile ilgili bir şeyler duymuştur.

7 Temmuz 1947: Roswell şehri güvenlik yetkilileri, Mac Brazel’ın getirdiği parçaları teslim alıyorlar.

8 Temmuz 1947: Bir basın mensubu, Mac Brazel’in yetkililere teslim ettiği parçalarla ilgili haberi, gazetesinde yayınlıyor. UFO meselesi henüz askeri bir sır durumunda değildir. Aynı gün askeri yetkililer, gazetede çıkan haberi yalanlıyor ve buluntuların kaza yapan bir UFO’ya değil, sadece bir meteoroloji balonuna ait olduğu iddiasını ortaya atıyorlar.
rosweel

Komplo teorisyenlerin idaaları ; Madem o bir meteoroloji balonuydu neden bu kadar önem verildi ? Neden normal bir inceleme merkezi yerine 51.Bölge tercih edildi ?
Amerika’nın idaaları ; Bu meteoroloji balonuna önem verilmesinin nedeni patlama riskinden dolayıydı. 51. Bölgeyi tercih etmemizin nedeni ise meteoroloji balonunu daha iyi incelemek için daha rahat bir yer arıyorduk.

Hakkında Gizliilim

ılgınızı cekebilir

Hafıza Teknikleriyle Edebiyat Tarih Coğrafya PDF İndir

Ygs ve Lys öğrencilerine özel hazırlanmış hafıza teknikleri ile ezber yöntemleri özel şifrelemeler bu pdf …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir