Ana Sayfa / Deep Web / Akustik Kediler

Akustik Kediler

Akustik Kediler

Her ne kadar günümüzde teknoloji ve bilimin, insanları iyi yerlere taşımak için kullanıldığını sansak da aslında bu durum böyle değil. Birçok ülke, insanlar üzerinde korkunç deneyler yapmakta. Bunlar ise her ne kadar sır gibi saklansa da deep web üzerinden bu bilgiler bazen paylaşılabilmekte. Bu verilerle bakıldığında neler yapılabildiğini görebiliyoruz. Tabi bir tek insanlar üzerine değil diğer canlılar üzerinde de denyler yapılıyor. Bunlardan birisi ise Akustik Kedi operasyonu.

Akustik Kedi, CIA tarafından yapılan bir deney. Amaç kedileri robota çevirerek önemli yerlere sızmak ve bilgileri edinmek. Kedilerin kafataslarına radyo alıcısı ve çip yerleştirilerek kedilerin kontrolünü ele almak isteyen CIA bu konuda pek de başarılı olamadı. Kedilerin –doğası gereği diyebileceğimiz- söz dinlemez hareketleri, projenin başarısız olmasına sebep oldu. Bu deneklerden sonuç alamayacağını öğrenen CIA, çözümü kedileri imha etmekte buldu.

Deney olarak ilk deneği saldı ve kedi çıkar çıkmaz taksinin çarpması sonucu öldü. Kedilerin vurdumduymaz doğası sebebi ile projeyi iptal etmek zorunda olan CIA, bu iş için 20 Milyon $ para harcadı ve tamamen zarar oldu. Denek kedilerden birisinden bu ekipmanları aldıklarında kedinin özgürlüğüne kavuşan mahkumlar gibi mutlu olduğunu kayıtlarında görebiliyoruz. Bu projenin ardından Frankestein’s Cat (Frankestein’ın Kedisi) kitabı çıktı (Aslında kitabın ismi manidar. Frankestein kitabına baktığımızda, Frankestein’ın da sıfırdan bir insan yapmaya çalıştığını görüyoruz).

Proje 1967 yılında iptal oldu. CIA bir yandan da kedileri eğitme imkanının olup olmadığını araştırmaya başladı, ancak sounç yine değişmedi. Kedilerin kulak kanalına yerleştirilen alıcı ve mikrofonlarla kedileri kontrol etmenin neredeyse imkansız olduğu ortaya çıktı. Tabi ki bunun yıldırmayacağı ortada. CIA bu projenin ardından aynı şeyi köpekler üzerinde denemeye başladı.

Hakkında Gizliilim

ılgınızı cekebilir

Felsefe Kitapları Pdf İndir

Felsefeci düşünürcülerimiz için özel olarak hazırladığımız dev felsefe kitap arşivimiz pdf olarak bütün kitapları ücretsiz …

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir